Społeczne Ognisko Muzyczne

Od 2001 r. przy JSRK działa  Społeczne Ognisko Muzyczne, w którym kształcimy uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież. Nauka prowadzona jest w działach: dziecięcym – cykl sześcioletni i młodzieżowym – cykl czteroletni.

w Społecznym Ognisku Muzycznym uczymy w klasach fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, fletu, klarnetu, saksofonu, perkusji, śpiewu solowego oraz studium piosenki. Uczniowie uczęszczają także na zajęcia z umuzykalnienia.Uczniowie SOM biorą udział w koncertach i popisach szkolnych, a także w konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

W Społecznym Ognisku Muzycznym realizujemy program nauczania podstawowej szkoły muzycznej I stopnia. Najzdolniejsi absolwenci mają możliwość dalszego kształcenia się w Państwowej Szkole Muzycznej II st.

Dotychczas nasi uczniowie brali udział w koncertach na terenie miasta, a także reprezentowali Jawor w kraju i zagranicą. Wielu naszych absolwentów kontynuowało dalszą naukę w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, a obecnie są studentami Akademii Muzycznych we Wrocławiu i w Poznaniu, a także absolwentami tych uczelni.