Kwartet Violinetta

Zespół uczestniczył w wielu wydarzeniach artystycznych, brał udział w programach radiowych i telewizyjnych, jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, współpracował z wieloma firmami i instytucjami, grał dla Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, dla Prezydenta RP oraz delegacji zagranicznych przebywających w naszym kraju, a także koncertował za granicą: we Francji, Belgii, Niemczech, Luksemburgu i na Litwie.

Zespół występuje w składzie:

Anna Rzonca – skrzypce, Piotr Jędrasik – wiolonczela,  Stanisław Duszeńko – klarnet

Waldemar Polowy akordeon

w zależności od wykonywanego programu zespół wystepuje również z solistką

Beatą Pazio – Grygiel – sopran. Koncerty prowadzi Janina Duszeńko

Kwartet Violinetta w 2017 roku obchodzi jubileusz  25 – lecia swojej działalności.

PRZYKŁADOWE PROGRAMY KONCERTÓW  KWARTETU VIOLINETTA

 

Koncert karnawałowy

Okres karnawału nastraja wszystkich bardzo radośnie, dlatego też proponujemy najbardziej znane standardy i przeboje muzyczne.

Miłość w muzyce

Koncert walentynkowy dedykowany wszystkim zakochanym i tym którzy dopiero się zakochają, zabrzmią najpiękniejsze romantyczne arie miłosne i pieśni.

Muzyka francuska

Usłyszymy niepowtarzalną muzykę, która jest symbolem Francji. Walczyki, które zachowały żywotność do dziś, a także piękne ponadczasowe piosenki Edith Piaf, pełne prawdziwych uczuć, smutku i dojrzałości.

 

Musical i operetka 

W programie najpiękniejsze arie operetkowe i piosenki musicalowe.

Muzyka filmowa

Podczas koncertu usłyszymy tematy, które należą już do klasyki muzyki filmowej, a ich piękno jest ciągle odkrywane przez kolejne pokolenia melomanów i kinomanów.

Najpiękniejsze tanga i walce

Taniec od zawsze towarzyszył człowiekowi, a słuchając pięknej i nastrojowej muzyki poznamy historię namiętnego tanga i zawirujemy w rytm walca, który przetrwał próbę czasu i wciąż jest obecny na parkietach.

Przeboje i standardy muzyczne

Koncert wypełnią  utwory które pomimo zmieniających się mód i stylów nigdy się nie starzeją. Nazywamy je "evergreeny" – tematy "wiecznie zielone".

 

Od gawota do fokstrota

Taniec to dla nas rozrywka, objaw radości, dobrego nastroju. Ale taniec nie zawsze taki był.

Proponujemy słuchaczom muzyczną wędrówkę po salonach i balach na przestrzeni wieków.

Przeboje Mistrzów - od Bacha do Beatlesów

Na koncert złożą się utwory, które powstały kilka wieków temu i jakoś się nie starzeją. Zdobyły swoją sławę dlatego, że są dobre, a czasami wręcz znakomite.

Muzyka Wielkiego Tygodnia

Modlitewne skupienie i medytacja połączone z muzyką i słowem. W programie m.in. utwory J.S.Bacha, J.F.Händla, T. Albinioniego, W.A.Mozarta, J.F.Rameau, F.Schuberta, C. Francka, J. Staromieyskiego.

"Myśląc Ojczyzna"

Koncert poświęcony Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II na który składają się również fragmenty poezji Papieża.

Opowieść wigilijna – koncert kolęd

Święta Bożego Narodzenia obchodzimy z wielkim upodobaniem. Staramy się podtrzymać niektóre tradycje, a do nich m.in. należą kolędy, które śpiewamy z głębokiej potrzeby serca.

"Witaj majowa jutrzenko..."

Koncert  z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wypełnią utwory muzyki      polskiej. Utwory połączone są słowem wiążącym, przypominającym rolę i miejsce w historii, drugiej w świecie i pierwszej w Europie konstytucji, przyjętej przez Sejm Czteroletni.

      Podczas koncertu zaprosimy słuchaczy do wędrówki w przeszłość. Spotkamy się z posłami Sejmu Czteroletniego, którzy chcieli zmienić dawne, niesprawiedliwe i złe prawa, spotkamy orszak królewski któremu towarzyszył wiwatujący tłum mieszkańców Warszawy, a także spotkamy się na obiedzie czwartkowym u króla z najwybitniejszymi przedstawicielami epoki Oświecenia.

Nie rzucim ziemi...

Koncert z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości, na który składają się utwory kompozytorów polskich oraz pieśni patriotyczne.