ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 „GRAJ, ŚPIEWAJ NA LUDOWĄ NUTĘ”

Dnia 22 czerwca 2023 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Społecznym Ognisku Muzycznym przy JSRK w Jaworze. Przybyła publiczność miała możliwość wysłuchania utworów zarówno z repertuaru muzyki klasycznej, rozrywkowej, a także polskiej muzyki ludowej.

Program nie był przypadkowy, gdyż Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury realizuje projekt pt. „Historia zachowana nie tylko w dźwiękach” który ma na celu edukację kulturalną dzieci i młodzieży w zakresie bogactwa polskiej kultury ludowej.

Dlatego też, uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przedstawienie pt. „Graj, śpiewaj na ludową nutę” i zaprezentowali się w pięknych strojach ludowych. Licznie zgromadzeni rodzice i najbliżsi młodych muzyków nagradzali ich występy gromkimi oklaskami.

Następnie uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za oceny celujące oraz za udział w koncertach okolicznościowych, a absolwenci dyplomy ukończenia Społecznego Ogniska Muzycznego. Wszyscy uczniowie dostali świadectwa promocyjne oraz drobne upominki.

Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych wakacji i zapraszamy we wrześniu!

 

Posted in Aktualności.