LAUREACI XV Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych – Jawor 2013

Jury w składzie:

przewodniczący  –   prof. Mieczysław Stachura – AM Wroclaw

członkowie:              prof. Urszula Marciniec Mazur – AM Wroclaw

ad. Zbigniew Łuc – AM Wroclaw

Paul Preusser – USA

postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia: 

 

KATEGORIA – PSM I i II stopnia

Szkoły Muzyczne I stopnia:

I miejsce: nie przyznano

II miejsce:

–         Duet Fortepianowy Niki&Wiki – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia

we  Wrocławiu (Nikola Kopczyk, Wiktoria Sosulska)

III miejsce:

–         Trio Fortepianowe IMPRESJA  – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Bytomiu (Marta Wierzbicka – skrzypce, Wiktoria Zorychta – wiolonczela, Magdalena Rubin – fortepian )

Wyróżnienia:

–         Trio Wiolonczelowe – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Oławie

–         Duet Fortepianowy Wrocław / Kisiel-Pisarski/  – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia we  Wrocławiu

–         Trio Kontrabasowe  – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Bytomiu

Szkoły Muzyczne II stopnia:

I miejsce:

–         Trio Fortepianowe – Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w

Poznaniu (Julia Muraszko – skrzypce, Barbara Warchalewska – wiolonczela,

Paula Krauze – fortepian)

–         Kwintet instrumentów dętych blaszanych – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i

II stopnia w Bytomiu (Michał Simlot  – trąbka, Franciszek Labus – trąbka, Paweł Pełka – waltornia, Dominik Łukaszczyk – puzon, Marcin Korelus – tuba)

 

II miejsce:

–         Kwartet Fletowy – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Bytomiu (Monika Kaczkowska, Anna Słowik, Paulina Soboń, Barbara Głogowska)

–         Zespół MarKar Duo – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach (Karol Sikora – klarnet, Mariusz Kruczała – akordeon)

–         Trio Fortepianowe – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Białymstoku (Monika Szuchalska – skrzypce, Magdalena Namiot – wiolonczela, Magdalena Orłowska – fortepian)

III miejsce:

-Kwartet Gitarowy – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia we Wrocławiu

(Piotr Czerniak, Karolina Drozd, Agnieszka Kołodziej, Filip Pokusa)

Wyróżnienia:

Trio /2 flety i akordeon/  – Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy

Trio Stroikowe – Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy

Kwartet Saksofonowy – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st.we Wrocławiu

KATEGORIA – Akademie Muzyczne

 

I miejsce

–         Duet Ad Libitum Duo – Akademia Muzyczna w Katowicach (Małgorzata

Wojciechowska – skrzypce, Adam Potera – akordeon )

II miejsce

–         Duo CADENCE – Akademia Muzyczna w Katowicach (Małgorzata

Wojciechowska – skrzypce, Malwina Wyborska – altówka)

–         Duo Fletowe –  Akademia Muzyczna w Łodzi (Katarzyna Pudełko, Joanna Świątek)

 

III miejsce

–         Trio Stroikowe – Akademia Muzyczna we Wrocławiu (Łukasz Wilczura – obój,

Łukasz Jakimów – klarnet, Adam Kędzierski – fagot)

–         Duet skrzypce/fortepian – Akademia Muzyczna w Poznaniu ( Katarzyna

Szydłowska – skrzypce, Aleksandra Uznańska – fortepian)

–         A Vista Quartetto – Akademia Muzyczna we Wrocławiu (Marzena Malinowska – skrzypce, Malwina Kulisiewicz – skrzypce, Zofia Kowalczyk – altówka, Emilia Danilecka – wiolonczela)

 

Wyróżnienia I stopnia

–         Kwartet Wiolonczelowy –  Akademia Muzyczna we Wrocławiu

–         Trio PROGRESJO – Akademia Muzyczna w Łodzi

–         Wroclove Saxophone Quartet  –  Akademia Muzyczna we Wrocławiu

–         Kwintet Dęty Klasyczny  –  Akademia Muzyczna w Łodzi

Wyróżnienia IIstopnia

–         Duet Trumpet&Piano Consort  –  Akademia Muzyczna we Wrocławiu

–         Mazel Tov Clarinet Quartet  –  Akademia Muzyczna w Łodzi

–         Kwartet VERIS – Akademia Muzyczna w Katowicach

fot. Franciszek Grzywacz

Posted in Archiwum Przeglądów.