Protokół Jury Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

Protokół  Jury  Konkursu Plastycznego

zorganizowanego z okazji

  1. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

w ramach projektu

W STRASZNYM DWORZE U PANA MONIUSZKI

 

Na konkurs wpłynęło 29 prac plastycznych z następujących szkół podstawowych i placówek pozaszkolnych:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaworze
  2. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
  3. Szkoła Podstawowa w Kunicach
  4. Szkoła Podstawowa w Paszowicach
  5. Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy
  6. Szkoła Podstawowa w Wądrożu Wielkim

Jury w składzie:

Renata Kostulska – przewodnicząca

Janina Duszeńko – członek

Natalia Sałocha – członek

Jolanta Trawnik – członek

 

dokonało oceny prac biorąc  pod uwagę:

– dobór treści do tematu,

– estetyka wykonania,

– ogólny wyraz artystyczny,

– samodzielność wykonania pracy.

 

Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych, określonych

w regulaminie konkursu, następującym osobom:

 

kategoria wiekowa: 7 – 9 lat

I   miejsce:

Aleksandra Trawnik, lat 8 (Szkoła Podstawowa w Kunicach)

 

II  miejsce:

Tobiasz Duszeńko, lat 9  (Szkoła Podstawowa w Paszowicach)

 

III miejsce:

Nazar Maliarchuk, lat 8  (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaworze)

 

wyróżnienie:

Hubert Krupiński, lat 9 (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaworze)

Jakub Michalski, lat 9  (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaworze)

 

kategoria wiekowa: 10 – 13 lat

I miejsce:   

Natalia Golonka, lat 12 (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze)

 

II miejsce ex aequo: 

Amelia Bąk, lat 11 (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze)

Ksenia Duszeńko, lat 13 (Szkoła Podstawowa w Paszowicach)

 

III miejsce ex aequo:  :

Jakub Garula, lat 11 (Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy)

Paweł Starak, lat 12 (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze)

wyróżnienie:

Judyta Brożyna, lat 12 (Szkoła Podstawowa w Wądrożu Wielkim)

 

kategoria wiekowa: 14 lat i więcej

wyróżnienie:

Wiktoria Garula, lat 14 (Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy)

 

Zgodnie z regulaminem konkursu – ust. III pkt.4, jednym z kryteriów oceny prac był dobór treści do tematu. Jury w podsumowaniu stwierdziło jednogłośnie, że część prac nadesłanych na konkurs nie spełniało tego kryterium. Celem konkursu było wykonanie ilustracji do podanych pieśni lub utworów zawartych w załączniku Nr 1. Niektóre z nadesłanych prac nie posiadały tytułu, a na podstawie rysunku nie można było tego określić.

 

Podsumowaniem konkursu plastycznego jest wydanie drukiem śpiewnika z wybranymi przez jury pracami przesłanymi na konkurs oraz tekstami pieśni, notą historyczną i nutami na ukulele.  

W śpiewniku pt. „Łatwe przeboje Stanisława Moniuszki na ukulele” wykorzystano następujące prace:

 

Marek Białczak – Stanisław Moniuszko,  Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

Julia Czekajło – Krakowiaczek Szkoła, Podstawowa w Rogoźnicy  

 

  1. Aria Skołuby z III aktu opery Straszny dwór (Ten zegar stary)

Nazar Maliarchuk, lat 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworze, III miejsce

 

  1. Aria Halki z II aktu opery Halka (Gdybym rannym słonkiem)

Aleksandra Trawnik, lat 8, Szkoła Podstawowa w Kunicach

 

  1. Dumka Jontka z IV aktu opery Halka (Szumią jodły na gór szczycie)

 Ksenia Duszeńko, lat 13, Szkoła Podstawowa w Paszowicach, II miejsce

 

  1. Groźna dziewczyna

Wiktoria Kaczmarczyk, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze

 

  1. Korale

Wiktoria Książek, lat 11, Szkoła Podstawowa  Nr 5 w Jaworze

 

  1. Kozak (Tam na górze jawor stoi)

Judyta  Brożyna, lat 12, Szkoła Podstawowa w Wądrożu Wielkim, wyróżnienie

 

  1. Krakowiaczek – Wesół i szczęśliwy

Jakub Garula, lat 11, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy,  III miejsce

 

  1. Kum i kuma

Wiktoria Garula, lat 14, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy, wyróżnienie

 

  1. Latem brzózka mała

Paweł Starak, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze,  III miejsce

 

  1. Niech się panie stroją w pasy

Natalia Golonka lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze,  I miejsce

 

  1. Pieśń wieczorna

Tobiasz Duszeńko, lat 9, Szkoła Podstawowa w  Paszowicach,  II miejsce

 

  1. Postój piękna gołąbeczko

Wojtek Motyka, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze

 

  1. Prząśniczka

Hubert Krupiński, lat 9, Szkoła Podstawowa  nr 2 w Jaworze,  wyróżnienie

  1. Przyczyna

Julia Najman, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze

 

  1. Złota rybka

Aleksandra Trawnik, lat 8, Szkoła Podstawowa w Kunicach, I miejsce

 

  1. Znasz-li ten kraj

Amelia Bąk, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze, II miejsce

 

Wszyscy uczestnicy konkursu których prace zostały wydrukowane otrzymają dyplomy i śpiewniki, natomiast osoby nagrodzone ( I, II, III miejsce i wyróżnienie ) otrzymają dodatkowo  nagrody rzeczowe. Organizatorzy przewidują także dyplomy uczestnictwa dla nauczycieli i szkół.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się dnia 17 listopada  2019 roku o godz. 17.00 w auli  Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze ul. Parkowa 5. Przygotowana zostanie wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac oraz Koncert Laureatów XXI Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych – Jawor 2019, który będzie stanowił też podsumowanie projektu W Strasznym dworze u Pana Moniuszki.

 

Jury składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie.

Posted in Aktualności.